Ogień Boży


Świadectwa„Trzeba przestać wspominać, trzeba przestać gadać. Zacznijmy się modlić!” To słowa o.Rafała Koguta, franciszkanina, które były inspiracją do zapoczątkowania weekendów modlitwy nieustannej. 48 godzin uwielbienia, stąd zrodziła się nazwa „Ogień Boży”.  To ogień Ducha Świętego, który oczyszcza serca by rozpalić je w modlitwie uwielbienia Trójcy Przenajświętszej; Ojca i Syna w Duchu Świętym.

Pierwszy weekend miał miejsce w roku 2007 w Koniakowie, w domu rekolekcyjnym „Emaus”. Uczestniczyło w nim około 40 osób. Obecnie „Ogień Boży” gromadzi około 300 osób.

W związku z wzrastającym zainteresowaniem taką formą modlitwy trzeba było znaleźć dom, który nas pomieści. Dom rekolekcyjny na Górze św. Anny okazał się miejscem, którego szukaliśmy. Gościnność i otwartość ojców franciszkanów jest dla nas błogosławieństwem. Chwała Panu za wszystkie łaski, którymi nas obdarza!

Osoby biorące udział w modlitwie dzielimy na dwa zespoły, naprzemiennie trwamy w modlitwie uwielbienia. Centrum dnia to Eucharystia. Na modlitwie trwamy przed Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Uwielbiamy  śpiewem, adoracją w ciszy, rozważaniem Słowa Bożego. Jest to czas przyjmowania Miłości Jezusa, przyjmowania Jego Osoby, słuchania i powierzania swojego życia Jedynemu Panu i Królowi – Jezusowi Chrystusowi.

 Zapraszamy do wspólnej modlitwy.